GameWave - Your wave of gaming
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

BanWave απο τη Sony σε χρήστες PS3 με Custom Firmware

Πήγαινε κάτω

BanWave απο τη Sony σε χρήστες PS3 με Custom Firmware Empty BanWave απο τη Sony σε χρήστες PS3 με Custom Firmware

Δημοσίευση από TrAcE Τρι Νοε 13, 2012 4:39 pm

BanWave απο τη Sony σε χρήστες PS3 με Custom Firmware Banned-ps3

Μετά τις φοβερές εξελίξεις στη σκηνή του PS3, ήρθε η στιγμή και για τις πρώτες επιπτώσεις για χρηστών που τρέχουν Custom Firmware στη κονσόλα τους.
Όπως ξέρουμε, χάρη σε εφαρμογές του τύπου F*ckPSN/SEN, υπήρχε πρόσβαση στο PSN Store και στο multiplayer κομμάτι των παιχνιδιών.
Σήμερα όμως, ήρθε η ανατροπή απο τη Sony.

Όσοι προσπαθήσουν να συνδεθούν στο PSN, θα δούν τον παρακάτω error code, 8002A231 και θα μείνουν εκτός.
Αυτό δυστυχώς είναι μόνο η αρχή, καθώς θα λάβεται ένα e-mail με το παρακάτω κείμενο :

"PlayStation Customer: Notice: Unauthorised or pirated software has been detected on your PlayStation 3 system. This use has violated the terms of both the “System Software License Agreement for the PlayStation 3 System” and the “Terms of Services and User Agreement” for the PlayStation Network/Sony Network Services and its Community Code of Conduct provisions.

As a result, your Sony Entertainment Network account has been permanently banned and access to PlayStation Network and Sony Entertainment Network services through your PlayStation 3 system has been terminated permanently."

Όποιος δεν είχε το παραπάνω πρόβλημα, το καλύτερο είναι να μείνει εκτός μέχρι νεωτέρας.


ΠΗΓΗ
TrAcE
TrAcE
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1297
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2009
Ηλικία : 33
Τόπος : My own little world

https://gamewave.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης